Виготовлення перук — прибуткова ідея для бізнесу

Виготовлення перук – хобі, яке можна перетворити в джерело гарного доходу. Але для цього потрібно володіти навичками перукарського мистецтва, певним талантом і освоїти технологію перетворення купи волосся в зачіску. Це хоч і прибутковий бізнес, але дуже трудомісткий. За місяць навіть досвідченому майстру під силу виготовити тільки два-три перуки.

Маючи невеликим стартовим капіталом, раціональніше відкрити бізнес спочатку в рамках власної квартири або будинку. Накопичивши достатньо коштів від продажу дорогих перук, можна розширитися до рівня повноцінного виробництва – орендувати окреме приміщення, найняти співробітників в допомогу, придбати професійне швейне обладнання.

На перших же етапах розвитку бізнесу потрібно інвестиції в розмірі 1000-2000 доларів, основна частина з яких піде на закупівлю волосся. Вони можуть бути штучними або натуральними.

Останні, в свою чергу, поділяються на шліфовані і необроблені. Працювати з першими простіше і швидше, а ось при необроблених пасмах майстер вручну розкладає кожну волосинку корінь до кореня.

Вартість 100 гр. натуральних волосся самого високого класу (т. зв. «слов’янських») довжиною 60 см становить 100 у.е. Натуральний волосся низької якості без обробки («азіатський») обійдеться в закупівлі в 30 у.е. /100 гр. Можна купувати готові тресс — прошиті або проклеєні пасма, але коштують вони на порядок дорожче, зате прискорюють процес створення перуки.

Перуки з шліфованого натурального волосся коштують від 200 до 700$, повністю натуральні вироби, по максимуму наближені до природної зачіски-500-1500$, синтетичні – від 30 до 200$. Не тільки високі ціни на сировину, але і велика частка ручної праці по збірці впливає на вартість перуки. Виготовлення перук – це ціле мистецтво, як і за твори останнього, ціна за ексклюзивні, індивідуальні та високоякісні зразки може досягати і 2500-3000 у.е.

При виготовленні перук, якщо працювати не тільки на замовлення, але й «на склад», варто враховувати, що 30% покупців віддає перевагу шліфованим, 60% синтетичним і близько 10% натуральним.

Виготовлення перук – хобі

Крім закупівлі волосся для відкриття бізнесу потрібно закупити додатковий інвентар – голови манекенів, болванки, освітлювальні прилади, клей, нитки, стрічки, витратні матеріали, фарби, затискачі та шпильки.Перука складається з трьох основних частин. Проділу, який виготовляється з гумового матеріалу, максимально імітує натуральну шкіру, монтюра — основи, до якої кріпляться волосся. Монтюр буває полегшеним, еластичним, щільним.

Крім перук із залишків волосся можна виготовляти шиньйони, модні пасма волосся, що дозволяють швидко змінити існуючу зачіску – тресс, а також інші постіжерние вироби – накладні вуса, бакенбарди, бороди та ін.

Основні покупці перук і подібної продукції в 90% випадках – люди, змушені носити перуку в результаті втрати власних волосся з-за хвороби, травм, захворювань волосяного покриву, решта 10 % – модники і модниці бажають змінювати образ, професійні актори, музиканти для зйомок фільмів і кліпів, політики, бізнесмени та бізнес-леді. Чимало замовлень на вітчизняні перуки надходить від іноземців, адже купити перуку в нашій країні для них виходить набагато вигідніше і дешевше.

Найефективнішим способом просування послуг вважається реклама в Інтернеті, а також «сарафанне радіо». При наявності коштів не зайвим буде створити сайт, наповнити його прикладами робіт, відгуками клієнтів і активно просувати в пошукових системах. Можна вдатися і до друкованої реклами, наприклад, роздавати листівки або візитки по салонах краси, медичних установ, клінік, що спеціалізуються на лікуванні волосся, торговим центрам.

При напрацюванні достатньої кількості моделей продукції варто задуматися про відкриття торгової точки. В даному випадку власними силами вже не обійтися, доведеться наймати співробітників і розширювати межі діяльності до невеликого цеху, адже необхідно забезпечити хороший асортимент в найкоротші терміни.

Для масштабного виробництва перук потрібно спеціальний апарат для пришивання трессе до монтюру (близько 5-5,5 тисяч доларів), проклеечная і професійні швейні машини, колончаті машинки для підготовки і обробки монтюров.

Крім того, часто волосся необхідно піддавати термічній обробці і завивці, для цього використовується спеціальний духову шафу, куди поміщають накручені на заготовки пасма. Сумарні витрати на обладнання складуть близько 9000-10000 у. е.

Рентабельність бізнес-ідеї – 25-30%.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *