Бізнес з виготовлення та продажу ортопедичних матраців

З підвищенням умов життя і розвитком технологій все більше людей набувають сучасні ортопедичні матраци. Якщо раніше їх продажу були великими тільки в мегаполісах, то зараз непоганий попит на цей товар і в невеликих містах. За 5 років рівень продажів цього атрибута для сну зріс на 40%, що дозволяє розглянути цей товар для того, щоб почати свій бізнес.

Виготовлення та продаж ортопедичних матраців може бути прибутковою, хоча б з тієї причини, що місцеве виробництво здатне скласти конкуренцію імпортним виробникам з-за відсутності накрутки цін за транспортування і мито.

Процес виготовлення ортопедичного матраца

Незважаючи на гадану простоту виробництва матраців це досить складний процес. Правильність проведення перших етапів впливає на ортопедичні властивості продукції, а акуратність останніх робіт – на зовнішній вигляд виробу. Повне виготовлення ортопедичних матраців складається з:

 • Скручування пружин і створення пружинних блоків.
 • Стібка верхнього покриття.
 • Розкрій за лекалами.
 • Пошиття і оверлок.
 • Збірка із застосуванням наповнювачів.
 • Окантовка.

Пружини роблять за допомогою автоматичної машинки для скручування дроту. Готові пружини надходять на верстат, де вони, кожна окремо, пакуються в спанбонд (неткане полімерне полотно). Запаковані пружини надходять на інший верстат, де з них формується стрічка необхідної довжини. Так починається проклейка і створення блоків за заданими розмірами матраца.

Паралельно з цим процесом відбувається стібка тканини – верхнього шару виробу. Текстиль для бізнесу з виготовлення ортопедичних матраців підбирають відповідно до категорії товару. Економ-варіант передбачає застосування більш дешевих синтетичних тканин (наприклад, поліестер). Для середнього класу вироби беруть бавовняні матерії. А для преміум-матраців вибирають тканини з волокнами бамбука або з морськими водоростями в складі.

Підкладка робиться з синтепону, поліуретану або холлофайбера.

Під час складання матраца можуть використовувати такі наповнювачі як кокос або латекс, для економ-варіантів – той же спанбонд або синтепон, пінополіуретан. Для проміжних куль – повсть. Всі деталі проклеюються і залишають на час для висихання.

Готовий матрацний «бутерброд» залишається обшити текстилем і виріб буде готове. На цьому важливому останньому етапі застосовується окантовочнаямашинка.
Що потрібно для бізнесу з виробництва матраців?
Виробництво матраців

Матраци можна робити і вручну, але це сильно ускладнює і подовжує процес їх виробництва. Якщо ви хочете відкрити свій бізнес з виготовлення ортопедичних матраців середньої цінової категорії, то без спеціального обладнання не обійтися:

 • Верстат для виготовлення пружин для матраців — 3000$
 • Верстат для створення пружинних блоків — приблизно 35000$
 • Стежки автоматична машина — близько 20000$
 • Швейна та оверлочна машини-8000 –
 • Машинка для окантовки — 12000$
 • Пакувальна машина — можна знайти за 6500$

Разом, тільки на нове обладнання піде близько 85000$. Це якщо враховувати, що техніка буде недорогого вітчизняного або китайського виробництва. Можна звичайно і ще дешевше придбати обладнання, але тільки, якщо ви не побоюєтеся купувати б/у машини.

До цієї суми слід додати витрати на тканини, наповнювачі, сталевий дріт, дрібні інструменти, зарплату для працівників та оренду приміщення. Всі разом добіжить до 150000$, які необхідні для старту бізнесу з виготовлення матраців.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *