Формування сімейного бюджету — на чиїх плечах лежить заробіток грошей?

Формування сімейного бюджету – це один із головних питань у створенні та зміцненні сім’ї. На чиїх плечах повинен лежати заробіток грошей? Яким чином має формуватися загальний бюджет, і чи повинен він формуватися взагалі? Це питання бажано вирішити відразу, в процесі створення сім’ї, не відкладаючись на «потім».

Не очікуйте, що все “само собою вирішиться”, обговорюйте такі питання заздалегідь. За ким в сім’ї буде закріплений заробіток грошей, і як вони будуть витрачатися-це питання, про яке розбилася не одна сотня сімейних пар.

Перш ніж детально розглянути типи фінансових взаємин в сім’ї, давайте розглянемо типи заробітку:

  • Звичайна робота. На виробництві або на «господаря». Принцип: ви вкладаєте час і отримуєте гроші.
  • Лінійний бізнес. Приватне підприємництво, ВІДКРИТТЯ ВАТ або ЗАТ. Принцип: ви вкладаєте багато грошей і часу і отримуєте гроші.
  • Мережевий бізнес. Він же МЛМ. Принцип: Ви вкладаєте велику кількість часу і деяку суму грошей і отримуєте гроші.
  • Інвестиція. Це покупка цінних паперів, банківські вклади, страхові накопичувальні поліси та ін Принцип: Ви вкладаєте гроші і отримуєте гроші.

Формування сімейного бюджету

Визначтеся, який вид доходу подобається вам більше. Обговоріть це з членами вашої родини і прийдіть до спільного рішення. Тоді заробіток грошей не стане фактором, що розділяє вас.

Не залежно від того, на чиїх плечах лежить заробіток грошей в сім’ї, головне-це любов і взаєморозуміння. Щоб фінансові питання не вставали так гостро, потрібно виробити певне ставлення до грошей.

Визначтеся, що буде для вас пріоритетом – духовні відносини, або заробіток грошей? Буває так, що люди в гонитві за фінансами перестають приділяти потрібну увагу близьким і теплота відносин втрачається. У пари є будинок, машина, дорогі меблі, а теплота з відносин пішла. Уникайте цього.

Не варто економити кожну копійку, насильно стримувати фінансовий потік. Але і кидатися грошима не слід. Намагайтеся дотримуватися золотої середини. Є один секрет – коли ви не турбуєтеся, звідки саме прийдуть гроші, але точно знаєте, що вони будуть – ніколи не залишитеся без копійки.

Це різновид візуалізації, перевірена часом. Взагалі, що стосується планування, візуалізації і цілей, головне не просто вірити, а бути впевненим в тому, що все вийде.

Замість того, щоб економити, вкладайте гроші в проекти, які допоможуть помножити суму доходу. Почніть інвестувати ті суми, які раніше витрачали даремно.

Тепер розглянемо, які існують види грошових взаємин в сім’ї і на чиї плечі зазвичай лягає заробіток грошей.

Види грошових взаємовідносин в сім’ї

Перший варіант: Один партнер віддає більшу частину фінансів іншому. Наприклад, чоловік віддає дружині зарплату, а вона здійснює покупки, оплачує послуги і видає чоловікові гроші на кишенькові витрати. Або навпаки – дружина віддає свою зарплату повністю і отримує раз в тиждень на харчування, «шкарпетки-хусточки» і т. д.

Не дивлячись на те, що такі відносини раніше практикувалися часто, не багатьом вони подобаються. А якщо ви, наприклад, молода і недосвідчена дівчина, одружена з сильною і впливовою людиною-такий варіант може цілком влаштувати і вас і вашого чоловіка.

Другий варіант:50/50. Кожен член сім’ї віддає в загальну скарбничку 50% доходів. З цієї скарбнички оплачуються всі рахунки і купуються продукти. Іншими грошима кожен розпоряджається – як хоче. Це найбільш поширений і зручний спосіб.

Третій варіант – Відсутність фінансових зобов’язань. Окремо обговорюється – хто платить за квартиру, а хто купує їжу. Кожен сам купує собі одяг і взуття. Покупки дітям також робляться виходячи з договору.

Коли ви визначитеся, який варіант підходить вам більше, заробіток грошей перестане бути причиною для суперечок.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *