Почати бізнес з нуля без стартового капіталу

Дуже часто підприємці-початківці, маючи в розумі цікаві ідеї для бізнесу, відкладають їх в “дальній ящик” через брак капіталу. Вони припускають, що та чи інша ідея не буде ними реалізована найближчим часом, оскільки вона вимагає великих фінансових вкладень.

Це тільки на перший погляд здається, що отримавши мільйон доларів від венчурної фірми (або вклавши свої фінансові заощадження) у вас вийде втілити бізнес-ідею у життя. Існує величезний шанс того, що вже на старті ваш проект зазнає краху. Якщо ваша ідея і план виконання не дуже добре продумана з самого початку, то ніяка сума грошей не може допомогти йому реалізуватися.

Але давайте уявимо, що в даний момент часу у вас в голові виникла ідея для бізнесу. Вона ідеально продумана до найдрібніших деталей, враховані можливі ризики, прорахована потенційна прибуток і т. д. Але заважає почати її реалізувати лише маленька заковика – відсутність стартового капіталу.

Почати бізнес з нуля без стартового капіталу (або з крихітним) не так вже й складно. Але потрудитися доведеться і не мало. Пропоную прочитати наступні поради, які можуть допомогти зрушити вашу бізнес-ідею з мертвої точки.

Побудуйте свій бізнес навколо того, що ви знаєте

Замість того, щоб ризикнути і відправитися на «незвідані території» — починайте свій бізнес навколо ваших навичок і знань. Коли ваш бізнес побудований навколо вашого особистого досвіду ви можете скоротити значні витрати на персонал або взагалі виключити його наймання.

Розкажіть всім про вашу діяльність

Проінформуйте свою сім’ю, друзів, знайомих і колишніх колег про те, що ви почали свій бізнес. Благо сучасні технології дозволяють це зробити не тільки при особистій зустрічі, але і через електронну пошту, зателефонувавши на мобільний і т. д. Не варто забувати і про соціальних мережах.Такі нескладні дії дозволять вам в значно мірі скоротити свій рекламний бюджет або допоможе відшукати майбутніх партнерів по бізнесу.

Уникайте непотрібних витрат

Новий бізнес завжди вимагає витрат і цього не уникнути. Навіть елементарні витрат на поповнення мобільного рахунку або покупку сім-карти для прийому дзвінків від Клієнтів.

Задумайтеся, чи варто вам замовляти контекстну рекламу в інтернеті або краще самому розмістити оголошення на безкоштовних дошках.

Тільки ощадливі підприємці здатні зробити свій бізнес успішним.

Будьте готові до суєти

Важка робота є абсолютною необхідністю, якщо ви вирішили почати бізнес з нуля без стартового капіталу. Більша частина сил і енергії буде йти на виконання тих завдань, з якими повинні справлятися ваші наймані працівники.

Можливості інтернету

Безкоштовний веб-сайт можна створити на wordpress.com, електронну пошту — Google, Яндекс (і багато інших), безкоштовна реклама – Вконтакте, Одноклассники, Facebook або Twitter (завести сторінки і повідомити про це друзям нічого не коштує). Ці світові гіганти всесвітньої мережі можуть значною мірою допомогти знайти потенційних покупців або клієнтів.

Скористайтеся можливостями інтернету, які дозволяють ефективно просувати будь-бізнес і виконувати великі обсяги роботи без необхідності для найму співробітників.

Післямова

Не дозволяйте відсутності стартового капіталу перешкодити вам здійснити вашу бізнес-ідею в реальність. Так, спочатку буде важко, і навіть можуть виникати стресові ситуації. Але повірте, всі складнощі є невід’ємною частиною підприємництва.

Зазвичай будь-які труднощі змушують людський мозок діяти більш ефективно, щоб знайти шляхи їх вирішення. Тому якомога частіше думайте над вашим проектом і все у вас вийде.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *