Розведення черв’яків, як бізнес

Розведення черв’яків, як бізнес – це специфічний і досить таки дивний спосіб отримання додаткового доходу. Цей спосіб заробити гроші не вимагає великих вкладень, а точніше вкладення відсутні можуть взагалі. Для розведення черв’яків будинку необхідний самий мінімальний стартовий капітал. Дана діяльність не вимагає особливих знань і не відриває вас від основної вашої діяльності.

Розведення хробаків будинку-це досить рентабельний бізнес, яким можна займатися вдома. Вам достатньо лише трохи підготуватися і заробляти гроші, розвиваючи червяную ферму.

Плюси розведення черв’яків для бізнесу

 

До плюсів розведення черв’яків можна віднести:

 • просте обладнання;
 • швидкість розмноження черв’яків дуже висока;
 • попит на черв’яків дуже великий, можна знаходити і
 • розвивати мережу збуту;
 • мінімальні витрати на утримання та догляд за хробаками;
 • безвідходне виробництво.

Для успішного бізнесу на черв’яках, доцільно почати з невеликою ферми на дому. Коли ви вникніть справу і побачите позитивний результат, то можна розширюватися.

За підрахунками, які ми провели за один рік, ви можете отримати до 20 тисяч особин, а також приблизно одну тонну добрив, що можете продати. І це цифри тільки за умови, що ваш розсадник розміром 2 м2. За 15 тисяч черв’яків можна виручити близько 700 доларів. До цієї суми можна додати і вартість тонни гумусу і черв’ячного чаю. Таким чином, рентабельність виробництва черв’яків і добрив досягає 150%. Це круто!

Збут черв’яків

Черв’яків можна продавати як самостійно, так і домовлятися з іншими продавцями і точками продажу. Наприклад, черв’яків можуть купувати Зоомагазини, для годування рибок і птахів, також в черв’яках потребують рибницькі ферми.

Дуже хороша купівельна спроможність відбувається в магазинах для риболовлі. Одна упаковка черв’яків коштує приблизно 30 грн.

В результаті життєдіяльності черв’яків виходить чистий біогумус. Біогумус – це органічне добриво, яке застосовується для підгодовування рослин. Отже, його можна продавати фермерам, дачникам, великим землевласникам і в квіткових магазинах.

До речі, деякі фармацевтичні компанії застосовують черв’яків для виготовлення медикаментів.
Виробництво вермічая, який застосовується в сільському господарстві для збільшення врожайності культур. Це так званий черв’ячний чай, який виходить в результаті життєдіяльності черв’яків, що має назву біогумат.

Розведення черв’яків для риболовлі

Риболовля – це хобі і можливість заробити. Тому ті, хто вважає за краще по-справжньому ловити рибку, не відмовиться від хороших черв’яків.

Для риболовлі підходять дощові, земляні і гнойові черв’яки. Щоб розводити хробаків для риболовлі немає необхідності вкладення великих інвестицій, а всього лише досить почати з вирощування невеликої кількості черв’яків, яких можна продати друзям і знайомим.

Яких черв’яків краще розводити?

Як правило, для розведення черв’яків підходять різні види, практично всі. Ми наведемо лише найпопулярніші і економічно вигідні види.

«Золотошукач»

Це вид червоного Каліфорнійського хробака, який відрізняється високою продуктивністю при переробці грунту на добрива. Він має високу активність. Даний вид стійкий до перепадів температур, що є великим плюсом.

Дощовий черв’як

Дощовий черв’як добре адаптується до навколишнього середовища, тому його легко розмножувати навіть в міській квартирі. А ось розмножується дощовий черв’як слабенько.

Каліфорнійський (червоний) черв’як

А ось для утримання Каліфорнійських черв’яків є деякі нюанси. Даний вид вибагливий у їжі, для них необхідна спеціальна їжа. Каліфорнійський черв’як дуже чутливий до температури, тому вона повинна бути не менше +10 градусів. А ось гумус Каліфорнійський черв’як видає просто дивовижний, що є величезним плюсом.

Дендробена

Цей вид хробака відмінно підходить для риболовлі. Його вивели фермери спеціально для рибальства. Дендробена розмножується повільно, але має м’ясисту структуру. Даний вид робить позитивний вплив на грунт, що в перспективі може зацікавити фермерів сільськогосподарської діяльності.

Гнойовий черв’як

Цей черв’як має велику перевагу, яке характеризується у відмінних характеристиках вермикультивування. За допомогою гнойового хробака були виведені два вищевказаних види-Старатель і червоний Каліфорнійський черв’як. Якщо вдасться схрестити з цим хробаком інші види, то можна отримати абсолютно нову популяцію, яка буде більш великої, ненажерливим, витривалою, плідніше.

Борошняний черв’як

Для бізнесу на хробаках даний вид не вимагає до себе особливої уваги і знань. Цей вид має стійкість до перепадів температур, відрізняється великою швидкістю розмноження.

Зверніть увагу, що середовище проживання одного виду черв’яків, може погубити інші види. Наприклад, якщо ви запустите до гнойових черв’яків дощових, то дощові черв’яки загинуть, так як продукти життєдіяльності гнойових черв’яків токсичні. Тому кращим варіантом є зміст черв’яків окремо один від одного.

З чого почати бізнес з розведення черв’яків?

Щоб розводити черв’яків, для початку необхідно зайнятися покупкою обладнання.

Розведення черв’яків, як бізнес, вимагає придбання на початковому рівні всього необхідного обладнання:

 • прилад для вимірювання параметрів грунту;
 • термометр для вимірювання температури повітря;
 • сито;
 • вага;
 • лопата і совок;
 • ящики, полиці;
 • відро.

Приміщення для розведення черв’яків

Для того, щоб розведення черв’яків будинку стало прибутковим бізнесом, необхідно для повзучих підготувати комфортні умови життя. Як правило, підходить приміщення, де відсутній шум і вібрація. У приміщенні повинно бути опалення і підтримуватися постійна вологість.

Взагалі, приміщення вибрати можна будь-яке, кімнату в квартирі, горище, гараж, погріб, теплицю.

Готуємо місце для розведення черв’яків

Тепер займемося питанням, в якому місці розводити черв’яків? У домашніх умовах розводити черв’яків можна в кілька способів:

Дерев’яні ящики, коробки

Розмір коробок, бажано — 1м х 2м Х 0,5 м, застосовуючи дошки товщиною 25мм. На дні необхідні отвори, куди буде стікати рідина. Ящик бажано встановити під нахилом. Знизу ящика необхідно встановити піддон, куди бюджет збиратися вермичай. Ящик повинен мати кришку з отворами, щоб забезпечувалася вентиляція.

Старий, непотрібний холодильник.

Холодильник необхідно розібрати, щоб всі внутрішні елементи були видалені. У вас повинна вийти камера, яку ви встановити дверцятами вгору. У дверцятах і з боків холодильника необхідно зробити отвори для вентиляції. Конструкцію необхідно встановити під невеликим нахилом, підклавши під неї брус.

Коробка з картону

Цей варіант підійде для початківців. Розмір картонної коробки повинен бути 400мм*300мм. Картон – це екологічно чистий матеріал, який дихає. Ваші черв’яки будуть харчуватися шматочками картону. Коли картон стане тонше і відволожиться – замініть.

Пластиковий контейнер

На сьогоднішній день різновидів пластикової тари дуже багато. Це можуть бути квіткові горщики, невеликі пластикові коробки і контейнери великих розмірів. У них обов’язково повинно бути забезпечено вентилювання, щоб черв’яки не задихнулися. Просвердлите дірки в кришці і стінках контейнера. Під контейнером поставте піддон для збору вермичая.

Спеціальний вермикомпостер

Як правило, більшість підприємців, які розводять черв’яків будинку, використовують спеціальне обладнання – вермикомпостер. Його можна спорудити і самостійно, якщо фантазія дозволяє.

Грунт для розведення черв’яків

Розмноження, швидкість переробки органічних відходів і розміри черв’яків безпосередньо залежать від якості грунту.

Для початку в ємності, де будуть мешкати ваші повзучі друзі, засипте наполовину перегноєм.

Потім зволожите грунт до 70-80%

Коли пройде 2-3 дні необхідно зробити кілька поглиблень, в які потрібно заселити черв’яків. Обов’язково заселяйте черв’яків з грунтом, в якому вони знаходилися до «переїзду».

Далі акуратно вирівняйте грунт і зволожите. Накрийте картоном.

Тепер необхідно почекати 2 дні;

Після закінчення двох днів перевірте, чи живі ваші друзі. Якщо так, то можна їх починати підгодовувати.

Рекомендується перед великим заселенням робити пробне, в невеликій кількості в іншу ємність. Якщо особини виживуть, тоді грунт для них підходить. А якщо ні, тоді кислотність грунту не для них. Прийнятним і оптимальним показником кислотності грунту від 6,5 до 7,5 РН.

Зверніть увагу, що якщо ви часто виявляєте загиблих особин, це сигналізує про те, що кислотність грунту змінилася.

Щоб підвищити кислотність землі, необхідно додати в неї тирсу, солому або бадилля рослин.

Для того, щоб кислотність знизити, додайте крейду, мелену яєчну шкаралупи або вапняк.

Корм для черв’яків

Основне живлення черв’яків-це гнилі залишки рослин.

Годувати черв’яків заборонено такими продуктами:

 • М’ясні відходи;
 • цитрусові, які підвищують кислотність;
 • кефір нерозведений. (також підвищує кислотність);
 • шкірка і огризки фруктів і овочів (краще пропускати їх
 • через м’ясорубку або заморожувати);
 • свіжий гній.

Рекомендується годувати черв’яків:

 • листя, трава, солома, картопляна шкірка, шкірка бананів,
 • варені овочі;
 • випічка і вчорашній хліб;
 • чайна заварка;
 • порошок подрібненої яєчної шкаралупи;
 • вода, з невеликим додаванням молока або кефіру;
 • кінський або коров’ячий гній (але не свіжий), курячий послід.

Зверніть увагу, що в дуже старому гної практично немає поживних речовин, які необхідні черв’якам.

Увага! Нову їжу необхідно підсипати тільки тоді, коли попередня порція з’їдена повністю. Якщо будуть надлишки їжі, тоді почнеться процес бродіння в грунті, що підвищить кислотність.

Висновок:

Як ви помітили, розведення хробаків на дому, як бізнес-це рентабельне, вигідне і безвідходне виробництво, яке не вимагає вкладень і особливих знань. Почавши з малого, можна розширити свій бізнес на черв’яках до великих масштабів.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *