Розведення гусей, як бізнес

Розведення гусей, як бізнес – це ще одна ідея для підприємництва, яку ми пропонуємо тобі прочитати на нашому сайті. Розведення гусей-це бізнес, який вимагає серйозних вкладень на самому початку справи. Як правило, гуска не вимагає до себе особливої уваги, він досить простий» у вимогах, тому бізнес на вирощуванні гусей задачка не з складних.

Багато хто задасть питання, а чи вигідно розводити гусей і робити на цьому бізнес? Думаю, що так, це дозволить продавати багато продуктів, які виробляє гусак, а це: яйця, м’ясо, пір’я, сало. Є такі породи гусей, яких розводять тільки для отримання з птахів печінки. А з печінки вже готують делікатес, який, на хвилиночку, коштує не малих грошей. Такий гусак, який був правильно вирощений, дає дуже високоякісну печінку.

Гусак сам по собі дуже витривала птах. Він не боїться перепадів температур і стійкий до деяких вірусних захворювань. Також гусак не вибагливий до їжі. Але, це не означає, що за пташкою не потрібно доглядати. Вам необхідно створити навколо пташки комфортні умови, теплий будинок, який буде регулярно оновлюватися свіжим сіном і тирсою, забезпечити регулярне харчування, яке буде багата на мінерали і вітаміни.

Розведення гусей. З чого почати?

Першим етапів у бізнесі на розведенні гусей буде вибір породи. Пропонуємо вам ознайомитися з найбільш популярними породами. Вам лише залишиться визначитися з видом пташки, розклавши по полицях плюси і мінуси кожного виду.

Розведення гусей

Кубанський гусак. Відрізняється великою несучістю, але має невелику вагу;

Эдменский гусак. Ця порода славиться великою вагою;

Арзамаський вид. Пташки мають невелику вагу, але мають неймовірно смачне м’ясо, що і робить їх такими привабливими. До того ж, ця пташка стійка до хвороб;

Гуси білі. Це універсальна порода, яка характеризується порівняно великою вагою і плодючістю;

Печінкові гуси. З назви зрозуміло, що вирощують їх з-за печінки;

Гуси породи легарт. Відрізняються пташки високою рентабельністю, так як вимагають менше їжі, але більше і швидше набирають у вазі.

Облаштування житла для пташок

Коли ви визначилися, яку породу гусей ви будете вирощувати, а головне для чого: для жиру та печінки, пір’я, м’яса, відразу приступайте до реалізації проекту зі спорудження житла для птахів.
Влітку гуси люблять проводити час на пасовищах. Тому відмінним варіантом буде спорудження будиночка для гусей поруч з просторими луками, а також у водойм.

Зазвичай, гуси в сезон можуть самі себе забезпечити їжею, підшукуючи собі відповідну їжу. Але, все ж не зайвим буде зайнятися підгодовуванням птахів ввечері. Це дозволить їм звикнути до людини, а також привчити повертатися в певний час додому. Щоб побудувати житло для гусей, необхідно визначитися, скільки голів ви збираєтеся утримувати. Пам’ятайте, що приміщення для цих птахів має бути просторим ,щоб пташки не відчували дискомфорт і стрес, що може зробити їх дуже агресивними.

Подбайте, щоб у домі для гусей не було протягів і шумів, а підлога встелена товстим шаром сіна або тирсою. Підстилку необхідно регулярно міняти. Хоч гуси і добре виносять заморозки, протяги вони можуть не перенести, як і вологість.

Зону в пташнику слід розділити на дві половини. Одну половину використовуйте для квочок, щоб там могли перебувати в безпеці яйця і птенчики, а другу – для інших гусей. Але вони повинні бути окремо!

Схрещування гусей

Щоб в гусячому бізнесі вас чекав успіх, необхідно якомога уважніше підбирати гусей для злучки. Для цього процесу краще вибирати гусей з різних сімей, так як виводок з одного сімейства може бути шкідливий для характеристики виду. Якщо все зробити правильно, то це добре вплине на рентабельність.

Вибирайте сильного складання і здорових самців. Самок, як правило, більше ніж самців, так як один самець здатний запліднити відразу кілька самок.

Прийнято, що запліднення яєць відбувається в кінці лютого місяця. Як тільки з’являються яйця їх необхідно забрати і покласти в інкубатор, де температура повинна бути не більше +30 градусів і не менше +7. Яйця повинні розміщуватися гострою стороною вниз і кожен день, протягом місяця, яйця необхідно перевертати.

Якщо гуска не хоче висиджувати яйця, то їх можна підкласти іншим самкам. Це краще проробляти після того, як зайде сонце.

Годування гусей

Годівля гусей – основна складова, яка визначає майбутнє вашого успішного бізнесу.

Коли пташенята обсихають і їх пух ставати сухим і пухнастим, можна починати їх годування. Через три дні в корм можна додавати подрібнені бобові культури та злакові, кропиву і яйця курочок, перемішані з пшеницею. Підгодовувати пташенят бажано кожні 2 години. Це дозволить їм швидше набрати масу. У період висаджування самками яєць їм можна давати кисломолочні продукти, з додаванням гороху і зелені. Ця їжа також підходить і для пташенят.

Коли пташенята вилупляться, стежте за приміщенням, де вони знаходяться. Воно повинно бути чистим, сухим, теплим і без протягів.

Збут продукції

Як ми говорили вище, гусак може дати пух, печінку, м’ясо і яйця, в залежності від породи і ваших уподобань. Середня вага гусака 6-8 кілограм. За таку пташку можна виручити від 600 до 1200 рублів. Пуха з одного гусака може вийде приблизно 600 грам, а його ціна 1000-1300 рублів.

Як варіант для бізнесу, можна почати виробництво пухових подушок. Якщо ні, то краще продавати в спеціалізовані майстерні та ательє.

Для власників земельних ділянок, садівників і городників завжди необхідні добрива. Гусячий послід — відмінне добриво. Його можна продавати.Але, тут є один нюанс-ветеринарна клініка повинна вам в цьому випадку видати сертифікат. Кілограм посліду коштує приблизно 1 тисячу рублів.

Висновок

Розведення гусей – це вигідний і перспективний бізнес, якщо ви досвідчений аграрій має в своєму розпорядженні покинутий корівник або пташник, занедбану садибу або пару гектарів землі, де можна розмістити приміщення для розведення та вигулу гусей. Якщо у вас цього немає, а ви маєте сумніви, тоді цей бізнес не для вас.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *