Розведення кроликів, як бізнес

На сьогоднішній день рентабельність з розведення вухатих звірків досить висока. А якщо втягнутися в цю справу, то успіх гарантований. Саме тому дуже багато фермерів і простих людей, у яких є дача або в домашніх умовах, починають свій бізнес по розведенню кроликів і роблять це дуже успішно. Але якщо ви не знаєте, як почати і до чого це призведе, то це привід задуматися про те, чи є розведення кроликів вигідним бізнесом?

Розведення кроликів, як бізнес: за і проти

Сьогодні, якщо зайти в будь-який супермаркет і звернути увагу на асортимент м’яса, яке нам пропонують, то ми побачимо, що м’ясо кролика практично ніде немає. Можливо, що є, але в замороженому вигляді.

Саме тому розведення «вухатих» є дуже вигідною справою, так як конкуренція серед даного продукту на ринку є мінімальною. Так, тушки кролика можна знайти на м’ясному ринку, але все одно, ймовірність побачити там тушки в достатній для вибору кількості мінімальна.

Тепер, щоб ви розуміли, забивають кроликів у віці 3 місяці. За цей час вухаті звірята набирають живу масу приблизно до 3-х кілограм. З цієї маси виходить тушка вагою 1,5 кілограма. Тепер, щоб мати повну картину, 1 кілограм м’яса кролика коштує 300-400 грн. Тому вартість тушки кролика вагою в 1,5 кілограм складе приблизно 450-500 грн. Враховуючи середню ціну м’яса яловичини і курки, а також враховуючи витрати на утримання кроликів, прибуток від продажу буде дуже хороша.

На першому етапі, коли людина тільки збирається почати розведення кроликів, бажання відпадає. Чому? Багатьох людей, як виявилося, лякає той факт, що кролики дуже чутливі до різних захворювань, які можуть знищити все стадо.

Другий момент полягає в тому, що ринок збуту відверто малий, так як кролятина і зайчатина не дуже затребувані, хоча конкуренція на цьому ринку, як ми згадували раніше, неймовірно мала.

А ось найскладнішим і найбільш лякаючим фактором у відмові від розведення кроликів-це велике капіталовкладення на самому початку справи. Але, поспішаємо вас заспокоїти-кролівництво, при всіх його вищевказаних мінусах, справа не складна і швидко окупається. Також не потрібно мати якихось особливих знань і не потрібно застосовувати понад зусиль. Навіть самий звичайна людина, яка має лише дві руки і дві ноги впоратися з доглядом за «зайчиками».

Розведення кроликів, як бізнес. З чого почати?

Для того, щоб почати свій бізнес а кроликах знадобитися невеликий стартовий капітал, а також місце, де буде розмішатися ваша «міні-ферма». Її можна облаштувати у своєму дворі, на присадибній території. Але, зверніть увагу, що законодавство передбачає певну площу під ферми.

Тому, якщо ваша ферма матиме розміри менше 100 * 50 метрів, тоді це буде вже особисте підсобне господарство. Можливо, що ви захочете вирощувати кроликів на дому, в госп. приміщення.

Якщо ваша ферма буде більше, ніж вищезгадана площа, то в цьому випадку вона повинна мати так звану «санітарну зону» між найближчими будівлями. Іншими словами вона повинна знаходитися на відстані не менше 100 метрів від житлових будинків.

Взагалі, приміщення для розведення кроликів можна вибрати будь-яке, з будь-якого будівельного матеріалу. Це може бути бетон, цегла, шлакоблок, ангар і так далі. Також підійдуть вже наявні, наприклад занедбані будівлі, придбати землі, на яких вони розташовані. Тут вся увага на ваш стартовий капітал.
Розведення кроликів

Які вимоги до приміщень для розведення кроликів?

Що стосується житла для кроликів, то в першу чергу повинні бути дотримані наступні вимоги:

Вимоги до приміщень для розведення кроликів

  • Приміщення повинно забезпечувати підтримку необхідної плюсової температури в холодну пору року;
  • У приміщенні не допускається вогкість і протяги;
  • Будова повинна бути електрифікована;
  • У будівлі повинні бути колодязя або свердловини для постачання водою.

 

Методи вирощування кроликів

Щоб почати свій бізнес з вирощування кроликів, для початку можна придбати пару тварин, щоб мати можливість схрестити їх і отримати чисту породу кроликів.

Закуповуйте молодняк у досвідчених фермерів. У таких людей тварини вже щеплені і легко адаптуються до місцевих умов.

Якщо ви хочете придбати кроликів на ринку, то ви ризикуєте купить нездорових особин, які не вакциновані. Також ви ризикуєте вибрати різної породи особин. Кролики бувають хутровий і м’ясної породи. Якщо ви орієнтуєтеся на вирощування м’ясну продукцію, тоді радимо звернути увагу на наступні породи:

  • велетень (сірий, білий);
  • сріблястий;
  • шиншила.

Такі кролики вже у віці 2 місяці можуть набрати вагу до 2-х кілограм.

Якщо ви хочете зробити упор на вирощування тварин для шкур, то вам підійдуть такі “хутряні” породи:

  • аляска;
  • вогненно-чорний;
  • тюрінгенський.

Зверніть увагу на те, що на сьогоднішній день немає перспективи вирощування кроликів тільки заради хутра. Такий продукт не затребуваний. Радимо робити акцент на м’ясні породи.

З самого початку свого бізнесу купуйте дорослих особин. Ідеальним варіантом вважається придбання пари самок і одного самця. Одна самка протягом року здатна вивести потомство до 6 разів, де в кожному висновку в середньому буде по 6 кроленят.

Існує два види розведення кроликів: в клітинах і в ямах. Перший метод має складність в обслуговуванні. Їх необхідно щодня прибирати, а також йти час на годування і заплаву тварин. Таким чином, ямковий метод розведення кроликів більш вигідний, так як прибирання відбувається раз в тиждень, а корм насипається в одну загальну годівницю.

Методи вирощування кроликів

А ось в плані санітарії клітинний метод розведення кроликів більш кращий. У клітинах зменшується ризик поширення захворювань та інфекцій, так як кролики мало контактують між собою. Якщо захворіла одна особина, то інших можна від неї ізолювати. Даний метод ідеальний, якщо потрібно схрестити і вивести особливі породи.

Клітинний метод розведення кроликів

Ще одним плюсом розведення кроликів в ямах є те, що відсутні пропуски вагітності. Також корм в ямах йде більш раціонально, ніж в клітинах. Ямковий метод менш витратний, так як не потрібно витрачати кошти на матеріали і дозволяє заощадити площу.

При правильному догляді всі вищевказані способи будуть успішним початком вашого бізнесу.

Корми для кроликів і їх годування

Як відомо, кролики травоїдні тварини. Вони їдять траву і сіно. Але, ясна річ, що якщо ви розводите м’ясних кроликів, то однієї трави і сіна буде мало. На одному сіні кролик не зможе набрати необхідної ваги. Тому “вухатих” повинен складатися з поживної їжі і вітамінів. Кращим в цьому випадку є комбікорм. Це ідеальний варіант, який містить в собі все необхідне для росту звіряток. Але комбікорм не повинен бути одним єдиним в раціоні тварин. У їх раціон необхідно також додавати зерно, сіно, фрукти і овочі, періодично додаючи мінеральні добавочки.

Корми для кроликів

Збут м’яса та хутра кролика

Як ми писали в самому початку нашої статті, забій кроликів відбувається у віці 3 місяці, коли їх жива маса становить до 3 кг, а тушка важить близько 1,5 кг. Щоб реалізувати тушки кроликів, необхідно домовитися з оптовиками, які будуть у вас скуповувати м’ясо.

Також дуже не поганим варіантом є самостійний продаж м’яса на ринку. Ви навіть можете відкрити власну точку, з продажу свіжої кролятини. Проведіть переговори з власниками кількох м’ясних точок і домовтеся з ними про постачання їм свіжої кролятини.

Тепер про шкурах. Хутро кроликів не так затребуваний, як м’ясо. Тому продаж їх здійснюється за низькою ціною – до 5 доларів. Якщо у вашому регіоні є звіроферми, то для них можна постачати потрухи і відходи, які з’являються при обробленні туш тварин.

Витрата

Оренда землі. Якщо ви збираєтеся розводити кроликів на орендній землі, то вартість оренди складе від 20 до 80 тисяч рублів.

Придбання клітин або вольєрів. Наприклад, для вирощування кроликів, можна застосувати Міні-ферму Михайлова, вартість якої до 20 тисяч рублів. Вона розрахована на 20 особин.

Щоб розводити кроликів в промислових масштабах необхідно мінімум три таких ферми. А це вже понад 60 тисяч рублів.

Купівля кроликів. Середня ціна за одного кролика на ринку становить 400 рублів. Тому сума буде залежати від кількості особин, яких ви купите.

Закупівля комбікорму. Зазвичай, за 3-4 місяці кролик їсть 15 кг корму. Вартість одного кілограма корму становить 12 рублів. Визначтеся з кількістю кроликів, яких збираєтеся вирощувати і підрахуйте, скільки вони з’їдять за 4 місяці.

Загальні витрати на корм будуть мінімум 30 тисяч рублів.
Висновок:

Розведення кролів, як бізнес-досить прибуткове заняття, яке швидко окупається, незважаючи на те, що для початку діяльності необхідно здійснити вкладення.

При правильному догляді за кроликами, які будуть отримувати максимум вашої уваги, у вас виростуть відмінні кролики, з великим відсотком чистого м’яса, яке цінується на ринку.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *