Розведення курей, як бізнес

Розведення курей, як бізнес – це відмінна ідея для бізнесу підприємцю. Такий яєчний бізнес є рентабельним і має великий попит.

Чому це привабливо?

Привертає даний вид підприємництва тим, що курочки мають властивість швидко рости, на них не потрібно витрачати багато коштів, щоб нагодувати, так як їдять пташки мало. До того ж кури вже через 5 місяців зможуть нести яйця. Швидко, правда?

Плюси «курячого бізнесу»

Давайте розглянемо основні плюси бізнесу на розведенні курей:

 1. Невеликі витрати. Бізнес на курочках-несучках дуже рентабельний, так як корм для курочок коштує менше, ніж яєчка. Тому дохід гарантований. До того ж, якщо ви маєте свій власний ділянку землі, де буде знаходитися травичка, комахи та інші їстівні елементи для курочок, то в цьому випадку вам ще більше пощастило.
 2. Величезний попит. Свіжі курячі яєчка люди будуть купувати завжди. Незалежно від пори року. Хоч конкуренція цього продукту на ринку досить висока, це не заважає людям заробляти на яйцях.
 3. Легкість в організації і залицянні. У порівнянні з тими ж кроликами, про які ми писали недавно в цій статті, за курми стежити дуже просто. Для них досить організувати місце, де вони будуть мешкати, періодично підгодовувати і збирати урожай яєчок.
 4. Безвідходне виробництво. Даний бізнес можна віднести до безвідходного виробництва, як, наприклад, ми писали про бізнес на розведенні черв’яків. Курячий послід – це відмінне добриво. Курячі пір’я використовуються для виробництва подушок і ковдр, а ось старих курочок можна продавати на м’ясо.

Як бачите, плюсів дуже багато, особливо для тих, хто живе у власному будинку і має земельну ділянку.

З чого почати розведення курей?

Для того, щоб бізнес на розведенні курей давав прибуток, необхідно грамотно розставити пріоритети, скласти детальний бізнес-план, щоб ви мали уявлення про те, що очікувати від вашого бізнесу в майбутньому.

Що повинен містити бізнес-план?

При складанні бізнес-плану необхідно, щоб враховувалися основні його етапи:

 • Бізнес ідея. Її рентабельність і її аналіз;
 • Стартовий капітал та інвестиції;
 • Реєстрація бізнесу;
 • Розрахунок фінансових витрат;
 • Планування купівлі обладнання та його розміщення;
 • Витрати на купівлю птахів, корми та інші витрати, необхідні для утримання пташок;
 • Пошук ринку збуту яєць і птиці;
 • Розрахунок ризиків, які можуть виникнути в процесі реалізації вашого бізнесу.

Де утримувати курей? Готуємо курник

Облаштування курника – це перше, що вам необхідно буде зробити, так як це невід’ємна частина життя курочок, від якої буде залежати ваш бізнес.

Де утримувати курей? Готуємо курник

«Житло» для пташок можна орендувати або спорудити самому. Споруда курника – справа не хитра. Його можна побудувати з шиферу, дощок, цегли і т. д.

Всередині споруди необхідно спорудити так званий «сідало» або жердинку, яку необхідно повісити на висоту до 1-го метра.
Тепер не забудьте про гніздах, де будуть курочки висиджувати яєчка. Їх повинно бути якомога більше, щоб пташки вмістилися. Гнізда можна зробити з соломи, якій необхідно покрити полички.

Забудьтеся про вентиляцію, зробивши кілька вікон-отворів, щоб надходив в курник повітря.

Придбання курчат і заселення курочок в курник

У вашому бізнес-плані має бути передбачено кількість молодняку, яку необхідно купити. Ідеальний варіант – покупка двох десятків курчат. Але кількість залежить від площі, де житимуть пташки. Вважає нормою, коли на 10 м2 проживає 20 курочок. Також враховуйте той факт, що на 10 курей необхідний один півень. Без півня ніяк.

Заселення курочок в курник

Далі визначитеся, які курей ви хочете розводити: м’ясні породи можуть давати як гарне м’ясо, так і яйця. А ось кури для висиджування яєць дадуть більше яєць хорошої якості.

Купуйте курчат тільки у перевірених продавців. Існує ризик, що сумнівні продавці можуть продати хворий птах.

Можна придбати підрослого молодняка, у якого ось-ось почнеться яйцекладка. Їх вік повинен бути до 5 місяців.

При розведенні курей несучок бажано придбати енергійного, міцного і здорового півня. А ось хороша, здорова несучка повинна мати яскраво-червоний гребінець великого розміру.

Догляд за курочками і їх годування

Щоб кури були продуктивними, температура в курнику повинна бути постійною.

Курочки досить самостійні. Вони самі можуть шукати у себе паразитів і позбавляти від них, самостійно чистять пір’я. Для дезінфекції курника застосовують вапно, розведену у воді (на 10 л досить 2 кілограм вапна).

Як правило, курчат годують комбікормами, а от дорослі особини можуть поїсти і харчові відходи, наприклад шкірка картоплі, корінням рослин, недогризками фруктів і овочів. Не маловажним в раціоні курочок є харчові добавки. Так, до їжі можна додавати вітаміни, які пташки можуть знайти в яєчній шкаралупі, мушлях і в крейді. Влітку живлення відбувається за спрощеною схемою, так як кури самі можуть знайти собі їжу.

Зверніть увагу на цифри…

За один рік курка з’їдає 36 кілограм корму. Припустимо, що у вас в господарстві 50 курчат. Таким чином, на рік необхідно 1,8 тонн корму.1 кілограм корму коштує приблизно 20 грн. Тому на корм необхідно витратити 36 тисяч грн. Але це не все, так як пташкам необхідні добавки, купивши які отримуємо суму близько 40 тисяч грн.

Тепер про курчат. Одне курча на ринку коштує близько 70 рублів. Їх у нас, як ми вказували вище – 50 штук. Тоді сума для придбання 50-ти курчат складе 3,5 тисяч грн. А ось 50 пташок принесуть вам в рік близько 1500 десятків яєць.

Придбання курчат

Якщо все зробити правильно, то окупність вашого бізнесу відбудеться за 7-8 місяців.

Збут продукції

Розведення курей – це один з основних способів заробітку в селі. Звичайно, ваш маленький курник не зможе годно протистояти виробничим потужностям, але свого клієнта ви все-таки знайдете.

“Курячий бізнес»

Як правило, багато людей віддають перевагу домашнім яйцям. Тому це повинна зіграти визначальну роль. Власники невеликих ферм здають зібрані яйця в магазини і супермаркети, але для цього необхідно оформити документи, що ваша продукція відповідає якості.

Пам’ятайте, що яйця-це швидко псується продукт. Тому позбутися від них необхідно якомога швидше, щоб вони не зіпсувалися.

Якщо ви живете на околиці міста або в самому місті, то можна задуматися про відкриття своєї точки продажу курячих яєць.
Висновок

У цій статті ми розглянули, як організувати розведення курей для бізнесу. Паралельно можете прочитати наші статті «Розведення кроликів, як бізнес» і «Розведення черв’яків, як бізнес», щоб мати порівняння, який варіант для вас прийнятний більше. Але, врешті-решт, будь-який проект принесе Вам прибуток.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *