Виробництво заморожених овочів і фруктів — відмінна ідея бізнесу на напівфабрикатах

Більшість людей воліють вживати домашню їжу, проте божевільний ритм життя в мегаполісі практично не залишає часу на її приготування. Продукти, вже майже готові до вживання, є ідеальним виходом з ситуації, що склалася. Саме тому варто організувати свій бізнес на напівфабрикатах: заморожені овочі та фрукти.

Організаційні питання

Виробництво продуктів харчування неможливе без оформлення всіх необхідних сертифікатів якості. Отримати їх можна після укладання договорів на поставку продукції високої якості, а також після висновку СЕС про відповідність виробничого цеху санітарним нормам.

Нове виробництво заморожених фруктів і овочів слід зареєструвати у відповідних органах. Зареєструвати необхідно також свою торгову марку або бренд. На всі організаційні моменти доведеться витратити приблизно 65 тис. рублів.

Не обійтися без аналізу ринку — це дозволить адекватно оцінити рівень попиту на пропоновану продукцію. Слід оцінити можливі комерційні ризики і конкуренцію.

Виробництво заморожених овочів і фруктів

Приміщення для виготовлення заморожених напівфабрикатів може перебувати в місті або на його околиці. Головне, щоб воно відповідало нормам СЕС, мало всі комунікації (каналізацію, водопостачання та вентиляцію), а також під’їзні шляхи для підвезення сировини і відправки товару.

Виробнича будівля повинна складатися з цеху і складу. Щоб зменшити розміри стартових інвестицій, таке приміщення можна не купувати, а взяти в оренду.

Основну частину бюджету нового підприємства з виготовлення заморожених фруктів і овочів складе покупка обладнання.

В даному виробництві не обійтися без обробних пресів, агрегатів для формування напівфабрикатів, слайсерів, пакувальних апаратів. Коштувати це все буде від 390 тис. рублів.

Персонал

Серйозно поставитися до підбору кваліфікованих співробітників, які грають величезну роль в успішному розвитку бізнесу з виробництва заморожених овочів і фруктів. Якщо намічається виробництво середніх масштабів, штат повинен складатися з 15-ти осіб — крім самих працівників, серед них будуть також співробітники адміністрації (бухгалтер та керівник).

Знадобиться тлумачний торговий представник, який допоможе просувати продукцію і успішно її збувати. Доставками повинні займатися експедитор і водій. Якщо планується цілодобове виробництво виготовлення заморожених овочів і фруктів, робота повинна здійснюватися в 3 зміни.

Виготовлення заморожених напівфабрикатів

Ринок збуту повинен бути позначений ще перед початком виробництва — це необхідно, щоб продукція не застоювалася на складі. Головними каналами збуту зазвичай виступають супермаркети і торгові центри. Їх пошуком повинен займатися торговий представник.

Розвитку бізнесу допоможе грамотна рекламна кампанія — здійснювати її можна через ЗМІ, розтяжки, банери та листівки, а також розміщуючи всю необхідну інформацію в мережі інтернет.

Фінансове питання

Рентабельність цього бізнесу становить 60% — це означає, що весь проект окупиться приблизно через 1 рік.
За пропонованою бізнес-ідеї можна зробити висновок: виробництво напівфабрикатів виглядає досить перспективно, однак вимагає наявності солідного стартового капіталу.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *