Вирощування зелені в теплиці, як бізнес

Дана стаття буде присвячена темі вирощування зелені в теплиці. Для реалізації даної бізнес ідеї, вам потрібні насіння зелені, теплиця і можливість збуту вашої продукції. Чому вам потрібна саме теплиця? Є кілька простих причин, які дають відповідь на це питання.

По-перше, погодні умови не заважають нормальному росту зелені. По-друге, сезон вирощування зелені збільшується, що в свою чергу дає більше врожаю. Також, теплиця дає можливість зручно удобрювати грядки з зеленню.

Вирощування зелені в теплиці

Бізнес план з вирощування зелені в теплиці

Зелень, яка користується великим попитом

Найбільш затребувані види – це зелена цибуля, кріп, петрушка, редис і салат. Саме на ці види свіжої зелені потрібно робити основний упор. Звичайно, можна вирощувати і шпинат, базилік, щавель та ін Але основний дохід вам будуть приносити саме раніше зазначені види зелені.

Оцінка рентабельності

В принципі, рентабельність такої затії дуже легко довести. З однієї сотки можна зібрати до 2 тонн зелені за один сезон. Але це за умови гарного врожаю. Так як теплиця дозволяє вам збирати урожай протягом 9 місяців, то відповідно кількість врожаїв збільшується.

Приблизна ціна одного кілограма зелені 130 – 180 рублів. За один сезон ви заробляєте близько 250 – 300 тисяч рублів. А у вас є можливість провести кілька таких сезонів. Загалом, дохід дуже навіть хороший виходить. Тому, якщо все робити правильно, то можна швидко досягти непоганого результату.

Зелень, яка користується великим попитом

Теплиця

Дуже хорошим варіантом для вирощування зелені буде теплиця-термос. Підготовку можна почати вже в другій половині зими. Прибираємо сніг навколо теплиці і застилаємо там чорною плівкою або руберойдом. Усередині самої теплиці потрібно теж постелити Чорний Матеріал, адже притягує сонячне тепло, а це нам дуже потрібно. Теплиця-термос, дуже хороша тим, що її двошарова конструкція дозволяє обійтися без додаткового підігріву. Таким чином, вже на початку березня, можна буде починати посів зелені. Грунт повинна відтанути на 10-15 сантиметрів і цього буде вам цілком достатньо.

Вирощування

Лук вибираємо напівгострий. У нього середня маса пера з усіх наявних сортів цибулі, а також він зріє з цілком нормальною швидкістю. Висаджувати головки цибулі слід на відстані 5 сантиметрів один від одного. Поки зріє перший урожай, ви повинні підготувати другий, посадивши нове насіння в контейнери з землею. Перед висмикуванням головок цибулі з грунту, потрібно її добре полити і почекати 4-6 годин. Оскільки кріп має більший попит з усієї зелені, він повинен займати до 50% всієї території теплиці.

Перед посадкою насіння кропу, їх потрібно замочити у воді. Відстань між посадками кропу повинна бути 10 сантиметрів. Своєчасно проводьте полив і прополку грунту. Не варто висаджувати кріп взимку. Мало сонячного світла не дозволить знайти зелені привабливий вигляд.

Не варто нехтувати іншими видами зелені. Можливо, їх вирощування зможе підняти ваш дохід. Завжди орієнтуйтеся на попит ринку. У різний час року, різні зелені культури будуть користуватися попитом.

Вирощування зелені

Збирання врожаю

Перед збором зелені, варто полити грунт. Після того як ви вийняли рослину з грунту, його коріння потрібно очистити від землі і просушити. Потім перелажіваете зелень в спеціальні водонепроникні контейнери листками вгору. За допомогою спеціальних добрив, аспірину і води, можна буде зберігати товар близько двох тижнів.

Пошук клієнтів

Потенційними клієнтами можуть бути ресторани, закусочні, кафе. Для того, щоб на вас звернули увагу, знизьте ціни і надавайте тільки якісний товар. Видаляйте засохлу і втратила колір зелень. Якщо ви плануєте продавати врожай на ринку, там вам потрібно буде надати довідку про те, що у вас є присадибне господарство.

Доходи і витрати

У будь-якому випадку, основні витрати у вас підуть на спорудження теплиці, покупку посадкового матеріалу. Оскільки зелень дуже часто купують, особливо в зимовий час, то при правильному підході до справи ваші доходи повинні покрити всі витрати протягом одного року.

Залежно від площі вашої ділянки, ви можете побудувати будь-яку кількість теплиць. Приміром, 10 квадратів теплиці, можуть давати до 7000 тисяч рублів прибутку з одного врожаю цибулі і кропу. Не забувайте, що тепличні умови вирощування дозволяють збирати урожай кілька разів на рік.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *